مقالات

ویژگی روپوش پزشکی خوب چیست؟

روپوش پزشکی و پرستاری، از پرکاربردترین البسه بیمارستانی هستند که به عنوان لباس فرم پرستاران و پزشکان شناخته می‌شوند. پرستاران، پزشکان و به طور کلی تمامی پرسنل مراکز درمانی، در محیطی پراز آلودگی و بیماری مشغول هستند و درصورتی که از خود در برابر آن‌ها محافظت نکنند، سلامتی خود و بیماران را به خطر خواهند انداخت. در این شرایط، استفاده از روپوش پزشکی و پرستاری، یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از نفوذ ویروس‌ها و آلودگی‌ها است. این دسته از لباس‌ها به دلیل شرایط خاص حاکم بر مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، به نحوی طراحی و تولید شده‌اند که ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشند و بتوانند در برابر شست‌وشو و جذب آلودگی مقاومت مناسبی از خود نشان‌دهند. با توجه به موارد گفته شده؛ افرادی که به دنبال تهیه روپوش پزشکی و پرستاری هستند، قبل از خرید تلاش می‌کنند تا نسبت به ویژگی روپوش پزشکی شیک شناخت پیدا کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا با شرح روش های تشخیص روپوش با کیفیت، به شما کمک کنیم تا با شناخت ویژگی روپوش پزشکی و پرستاری خوب، روپوش مناسبی تهیه کنید. از آن‌جایی که روپوش پرستاری و پزشکی از نظر ویژگی‌ مشابه یک‌دیگر هستند، ویژگی‌ روپوش پرستاری خوب و ویژگی روپوش پزشکی خوب را باهم ذکر خواهیم کرد.

ویژگی روپوش پرستاری خوب (ویژگی روپوش پزشکی خوب)

از آن‌جایی که این دسته از روپوش‌ها در محیط‌های بیمارستانی و پزشکی مملو از آلودگی و بیماری قرار دارند باید از نظر بهداشتی و پوششی، ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

  • مقاومت در برابر شست‌وشو

مقاومت در برابر شست‌وشو را شاید بتوان مهم‌ترین ویژگی روپوش پرستاری خوب دانست. همانطور که گفتیم از آن‌جایی که از روپوش‌های پرستاری و پزشکی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌شود؛ بسیار حائز اهمیت است که این دسته از روپوش‌ها در برابر شست‌وشو مقاوم باشند و پس از شست‌وشو با مواد شوینده قوی؛ کیفیت و رنگ خود را از دست ندهند. البسه بیمارستانی برای مقاومت در برابر تغییر و از دست‌دادن رنگ، باید ضدآب ژاول باشند.

  • ایجاد تمایز میان کادر مراکز درمانی و مراجعین

روپوش‌های پزشکی و پرستاری، باید دارای طراحی و رنگ منحصربه‌فردی باشند که موجب تمایز آن‌ها از دیگر افراد حاضر در مراکز درمانی شود. این اتفاق موجب سهولت تشخیص پرستاران و پزشکان برای مراجعین می‌شود.

  • خنکی، سبکی و راحتی

شیفت‌های طولانی مدت پرستاران و پزشکان یکی از نکاتی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. پرستاران و پزشکان باید روپوشی به تن داشته باشند که با توجه به فعالیت‌های فیزیکی آن‌ها، باعث عرق‌کردن آن‌ها نشود. یکی از مواردی که می‌تواند راحتی این افراد را در بر داشته باشد، استفاده از روپوشی است که آزادی عمل مناسبی به مصرف‌کننده آن بدهد. توجه به نکات کوچکی مانند قرار دادن جیب بر روی روپوش‌ها برای پرستاران و پزشکان که باید همواره برخی از وسایل و تجهیزات خاص را برای رسیدگی لحظه‌ای به بیماران به همراه داشته باشند؛ یکی از مواردی است که توجه به آن می‌تواند راحتی خاصی را برای آنان فراهم کند. 

  • استفاده از پارچه مناسب در تولید

پارچه‌هایی که برای تولید روپوش پزشکی و پرستاری استفاده می‌شوند، معمولاً یکی از پارچه‌های تترون، ترگال ساده و ترگال کج‌راه هستند. این سه پارچه که هرکدام درصد ترکیب متفاوتی از نخ پنبه و پلی استر هستند که ما در مقاله‌ای جداگانه به پارچه روپوش پزشکی و پرستاری، پرداخته‌ایم. پارچه استفاده شده در تولید روپوش‌های پزشکی و پرستاری باید موجب احساس راحتی در لباس شوند. اگر تفاوت روپوش پزشکی با دیگر مدل های روپوش را نمیدانید مقاله روپوش پزشکی چیست را مطالعه کنید.

  • ضدحساسیت بودن

همانطور که ذکر کردیم کادر محترم درمان، ساعات کاری طولانی مدتی دارند و استفاده از روپوشی باکیفیت که راحتی خوبی در پی داشته باشد؛ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های روپوش پزشکی خوب است. یکی از روش های تشخیص روپوش با کیفیت نیز توجه به ضدحساسیت بودن روپوش است. روپوش‌هایی که در آن‌ها از پارچه تترون و ترگال کج‌راه استفاده شده، معمولاً ضدحساسیت هستند و مشکلی از این بابت برای افرادی که آن را به تن دارند، ایجاد نمی‌کنند.

  • توجه به سلیقه مصرف‌کننده

تمامی افراد زمانی یک لباس را خریداری می‌کنند که علاوه بر زیبا بودن لباس و نشست آن در تن، به طرح و رنگ آن نیز توجه می‌کنند. در رابطه با روپوش‌های بیمارستانی نیز، پرستاران و پزشکان علاقه دارند تا لباسی زیبا و مناسب به تن کنند تا همواره شیک به نظر برسند. درنتیجه ویژگی یک روپوش پزشکی خوب را می‌توان زیبایی در هنگام به تن کردن نیز، دانست.

  • داشتن ویژگی‌های بصری و جذابیت ظاهری

همواره گفته شده که روحیه، نقش به‌سزایی در مقابله با بیماری‌ها دارد. یکی از مواردی که می‌تواند موجب افزایش روحیه و ایجاد حس خوب در بیماران و مراجعین به مراکز درمانی شود، شیک و زیبا بودن محیط و البسه پرستاران و پزشکان است. برای مثال در مراکز درمان مختص کودکان، استفاده از روپوشی که دارای طرح و رنگ جذاب برای کودکان باشد، می‌تواند هم موجب احساس راحتی آن‌ها با کادر درمان و هم ایجاد حس مثبت در آن‌ها شود. اگر قصد خرید روپوش پزشکی را دارید و این مقاله به شما کمک نکرده، پیشنهاد می‌کنیم مقاله برای خرید روپوش پزشکی و اسکراب، چه نکاتی را در نظر بگیریم را مطالعه کنید.

سخن آخر

برای افرادی که قصد خرید روپوش‌های بیمارستانی دارند؛ بسیار مهم است که نسبت به ویژگی روپوش پرستاری خوب (ویژگی روپوش پزشکی خوب) شناخت کافی داشته باشند و با استفاده از روش های تشخیص روپوش با کیفیت، بهترین و مناسب‌ترین روپوش را خریداری نمایند.

تولیدی بصیرت، بهترین تولید‌کنندۀ روپوش‌های پزشکی باکیفیت

تولیدی بصیرت یکی از قدیمی‌ترین و برترین تولیدکنندگان روپوش پزشکی است که توانسته با تکیه بر علم روز، روپوش‌های بیمارستانی باکیفیتی تولید کند. این تولیدی توانسته است با تولید انواع البسه بیمارستانی اعم از روپوش پزشکی، روپوش پرستاری و … سهم قابل‌توجهی از این بازار را در اختیار بگیرد. توجه کنید که پارچه‌های استفاده شده در مجموعه بصیرت، به صورت اختصاصی و به‌منظور استفاده در تولید روپوش‌های بیمارستانی بصیرت، تولید شده است. این پارچه‌های سفارشی با توجه به استانداردهای روز تولید می‌شوند تا البسه تهیه شده از این پارچه‌ها، کیفیتی بی‌نظیر داشته باشند. همچنین ما در تولیدی بصیرت، در تلاشیم تا خط تولید البسه آنتی باکتریال و نانو را راه اندازی کنیم و محصولات جدیدی به کادر درمانی محترم ارائه نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *